Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wakacje w Polsce-wyjazdy z dziećmi

Planowanie wakacji z dziećmi to spore zamieszanie: zgranie oczekiwań, wymagań całej rodzinki oraz budżetu do oferty nie jest proste. Dlatego też właśnie dzisiaj- w Dzień Dziecka wstawiam na bloga ten post, który ma nieco ułatwić Wam poszukiwania ciekawych miejsc w Polsce.

Zacznijmy od tego, co blisko i dostępne na jednodniowe wypady, bez konieczności rezerwowania hotelu. Skoro poruszamy się w okolicy Włocławka (to moja lokalizacja:) proponuję Wam wycieczkę do Skansenu w Sierpcu https://mwmskansen.pl/ – który stanowić może miejsce zarówno wypoczynku, jak i zwiedzania i smakowania lokalnych specjałów.

Warto wybrać się na Zamek w Golubiu Dobrzyniu https://www.zamekgolub.pl/ i zapoznać się z jego historią, a może nawet spotkać lokalne duchy nawiedzające to miejsce. To dopiero jest przygoda !

Może macie ochotę na przygody w podziemiach ? W takim razie wybierzcie się do Kopalni Soli w Kłodawie https://sol-klodawa.com.pl/, która proponuje ciekawe trasy turystyczne.

Miłośników kultury zabieram do Szafarni, do Ośrodka Chopinowskiego https://szafarnia.art.pl/, gdzie posłuchacie piękniej muzyki, pospacerujecie w parku i na pewno w trakcie zwiedzania odkryjecie ciekawe historie.

Przejażdżki kolejkami wąskotorowymi to wasz wakacyjny plan ? W takim razie czeka na Was Żnińska Kolej Wąskotorowa https://muzeumznin.pl/ , która oficjalnie jest oddziałem Muzeum Ziemi Pałuckiej i zaprasza na letnie wycieczki po malowniczej okolicy do końca sierpnia.

Dalsze atrakcje wymagają już organizacji pobytu z noclegiem, ale tutaj wybór w każdym zakątku kraju jest duży. Dzieci na pewno będą zachwycone pobytem w Energylandii https://energylandia.pl/, tuż obok dodatkowej dawki wakacyjnych emocji dostarczy pobyt w Western Camp Resort https://westerncamp.pl/, gdzie odkryjecie klimat Dzikiego Zachodu, a nawet spędzicie noc w kowbojskim wozie. NIeopodal, w Beskidzie Śląskim spędzić można czas w nowym luksusowym hotelu Crystal Mountain https://www.crystal-mountain.pl/, który zapewnia bardzo wiele rodzinnych rozrywek dla każdego z bajkowymi widokami na góry dookoła.

Aquaparki to też dobry plan- połączycie sport, rekreację, rozrywkę i możliwość poznawania nowych zakątków. Może skuszą Was Termy Uniejów https://www.termyuniejow.pl/ – gorące źródła, basen ze statkiem pirackim, zjeżdżalnie i wyspy wypoczynkowe to całkiem dobra oferta na letnie dni. Aquapark jest też w Łodzi https://aquapark.lodz.pl/, gdzie znajduje się duża strefa basenów zewnętrznych z brodzikami i zjeżdżalniami. Nowy kompleks basenów właśnie został otwarty w Toruniu https://aquatorun.pl/ – do dyspozycji macie tam m.in. łaźnię solankową, tepidarium, mini tężnie, spa i sale do squasha.

To tylko wybrane wakacyjne propozycje. Na moim blogu znajdziecie wiele wpisów, które proponują rodzinny wypoczynek. Jakie są Wasze letnie plany ? Pamiętajcie też o aktywowaniu Bonu Turystycznego https://bonturystyczny.polska.travel/, większość atrakcji opłacicie za jego pomocą !

Wystaw komentarz