Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turcja zimową porą

Czy warto teraz jechać do Turcji ? Oczywiście !

Jeżeli macie w planach wybrać się w tym sezonie na narty, lećcie to Turcji. Nie jest to typowa sportowa rozrywka, którą kojarzymy z tym krajem, ale w podróżach należy łamać stereotypy. Ofertę pobytów narciarskich w tureckich górskich kurortach słynących z doskonałych warunków (Uludag oraz Kayseri) ma biuro podróży www.itaka.pl, a taki wypad można też połączyć ze zwiedzaniem Stambułu.

Śnieg na tureckiej Riwierze to już inna historia i jest z pewnością czymś niezwykłym. W Alanyi (najcieplejsze miasto tureckiego południa) ku uciesze dzieci w jedną zimową niedzielę przywozi się specjalnie z gór stosy śniegu do centrum miasta (okolice portu), tak aby mogły nacieszyć się do woli i bez ograniczeń białym puchem. Zabawa i pisk jest ogromny !

Turcja w tym okresie to dobra destynacja, aby skorzystać z pięknych hoteli w dobrych cenach i ich bogatego zaplecza SPA. Uwierzcie, że nic nie relaksuje bardziej niż wizyta w hammamie. Możecie też wyszukać hotelu z podgrzewanym basenem zewnętrznym (sieci hotelowe MAXX, BARUT, RIXOS)- taką opcję najlepiej sprawdzić przed wyjazdem czy jest rzeczywiście w danym momencie dostępna.

Gracie w golfa ? Turcja ma fenomenalny serwis w tym właśnie zakresie. Polecam wybrać się do Belek -tureckiej mekki golfistów (najbliższe lotnisko Antalya), aby grać na najlepszych polach: Cornelia Golf Club, Carya Golf Club, Antalya Golf Club i wielu innych.

Pogoda na zewnątrz to około 12-15 stopni, słońce przeplata się jeszcze z deszczem, ale to świetny moment na zwiedzanie bez tłumu dookoła.

Wybór lokalnych wycieczek jest już duży, warto zaplanować je wcześniej przed wylotem. Można wybrać się do zapierającej dech Kapadocji, albo zwiedzać antyczny Efez, Aspendos lub Selge. Miłośnikom natury polecam Kanion Sapadere, gdzie podziwiać będziecie górskie wodospady w otoczeniu majestatycznych szczytów. Może skorzystacie z polskiego lokalnego biura www.alanyaonline.pl, które proponuje różne opcje zwiedzania.

Turcja jest bez wątpienia doskonała o każdej porze roku !

Wystaw komentarz