Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Toruń-gdzie na lunch

Gotycki Toruń to miejsce idealne na wycieczkę-jest co zwiedzać, można wziąć udział w różnych wydarzeniach kulturalnych (już wkrótce słynny Bella Skyway Festival –www.bellaskyway.pl). A dokąd wybrać się w porze lunchu ?

img_5118

Oferta jest całkiem spora, ale szukając po omacku trafić można jak kulą w płot. A tego na wyjeździe nikt przecież nie lubi. Poza tym, jak już zabieramy się za szukanie wpadamy w nerwowy stan, bo nigdzie nie ma wolnego stolika, albo po prostu nie mamy pojęcia gdzie można dobrze zjeść. A głód nie jest dobrym doradcą.

Co proponuję ? Zaplanować lunch na jednej z bocznych uliczek wprost od głównego traktu, czyli z ulicy Szerokiej skręcić w Łazienną.

img_5029

Ulica Łazienna to toruńskie restauracyjne zagłębie ! Znajdziemy tam kilka restauracji z uroczymi ogródkami, które świetnie komponują się z otaczającymi budynkami-szczególnie z majestatyczną  Katedrą Św.Jana.img_8444

Polecam Wam Smaki Ukrainy, gdzie ceny nie powodują zawrotów głowy przy płaceniu rachunku i można skosztować lokalnych przysmaków. Koniecznie zamówcie haluszki połtawskie oraz czebureki. Nazwy może nie brzmią znajomo, ale za to czeka Was prawdziwa kulinarna podróż na Wschód.

img_6589

Warto na Łaziennej też odwiedzić Stare Metropolis (www.staremetropolis.pl) – z bogatą listą zapiekanych makaronów, ryb, pyszną pizzą i świetnym wyborem orzeźwiających drinków. Obsługa jest wyjątkowo miła i szybka, tutaj również cenowo oferta jest doskonała.

Toruń oferuje też inne ciekawe kulinarne miejsca. Jakie są Wasze ulubione ?

img_8466

Wystaw komentarz