Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas na gęsinę

Gęsina na Świętego Marcina to hasło, które już od kilku lat promocyjnie wprowadza gęsinę na nasze stoły. Amerykanie mają indyki na listopadowe Święto Dziękczynienia, a u nas króluje gęś kołudzka-ta rasa jest w Polsce zdecydowanie najbardziej popularna.img_9527

Restauracje wprowadzają specjalne dania na okres listopadowego święta, wiele z nich już podało w mediach społecznościowych co będzie serwowane w nadchodzący weekend gościom.

W restauracjach włocławskich ciekawa kulinarna oferta jest w Hotelu Riverside www.riversidehotel.pl, w menu m.in. carpaccio z gęsiej piersi i bulion z gęsiną.2aaeeba6-d793-4203-aaa6-7d19b6e465e3img_9224

W Hotelu Aleksander www.hotel-aleksander.pl w ramach menu sezonowego spróbujemy pierogów z gęsiną.

Zdecydowanie najbogatsza oferta dań z gęsiny jest w Restauracji Sezon mieszczącej się przy ulicy Płockiej w Szpetalu Górnym.

Mamy przystawki: pasztet z gęsi z musem z jabłek, tatar z marynowaną rzepą, czarninę oraz dania główne: gęś faszerowaną, gęsi pipek w sosie chrzanowym i inne smakołyki. Do tego wino z lokalnej Winnicy Bona Terra, o której już pisałam:

https://fifty2hundred.com/winnica-bona-terra/

img_7897img_7898img_7900img_7886

Myślę, że powinniście już rezerwować stoliki w Sezonie!

Restauracja Werbena w Hotelu Herbarium&Spa w Chomiąży Szlacheckiej (100 km od Włocławka) również zaskoczy swoich gości specjalnymi daniami. W ofercie listopadowej pojawia się tam menu degustacyjne złożone z wyjątkowych potraw i niezwykłych zestawień smaków.

https://fifty2hundred.com/hotel-herbarium-and-spa/

Lokalnie, gęsina zdecydowanie podbija nasze polskie stoły. Dzieje się tak w dużej mierze z powodu podtoruńskiego Przysieku, gdzie w nadchodzący weekend (jak co roku o tej porze) odbędą się prezentacje kulinarne, konkursy i degustacje. Koniecznie zajrzycie na stronę www.czasnagesine.pl, tam znajdziecie pełen program tego wydarzenia, przepisy na dania z gęsiną oraz dokładne namiary na restauracje, które dołączają do akcji.

Smacznego weekendu !

img_9321

1 Komentarz

  • Ewa
    Posted 2019-11-08 at 10:00

    Super bardzo przydatne informacje bo właśnie w ten weekend się wybieram do restauracji.

    Odpowiedz

Wystaw komentarz