Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

It’s the most wonderful time of the year

Tak jak śpiewa Andy Williams, ‘To najpiękniejszy czas w roku’, dlaczego więc nie spędzić go w najbardziej szalonym mieście na świecie ?

Las Vegas – Sin City czyli miasto grzechu- ukazane w wielu filmach, stanowiące dynamiczne tło w teledyskach, miasto marzeń dla wielu. Co oferuje i dlaczego jest wyjątkowe ?

dsc_0816

Gorąca atmosfera jest już w samolocie, który zmierza do Vegas. Wszyscy przed lądowaniem powtarzają zaklęcie “What happens in Vegas stays in Vegas”. Ale co dokładnie ? To się okaże.

Mój świąteczno-noworoczny pobyt w stanie Nevada był bardzo intensywny. Las Vegas bowiem to nie tylko przepastne kasyna (będąc tutaj TRZEBA zagrać, inaczej wyjazd się nie liczy), ale też cała masa atrakcji, które dokładnie wypełnią każdą chwilę.

dsc_0836

Każdy z hoteli Las Vegas to małe miasto. Hotel MGM Grand jest największy na świecie biorąc pod uwagę liczbę pokoi (dokładnie jest ich 6852 !), można w nim spędzić czas w MGM Grand Garden Arena, jest też sztuczna rzeka, 19 restauracji i znane w świecie clubbingu dyskoteki. Jego ultra luksusowe apartamenty Skylofts otrzymały dwa razy wyróżnienie magazynu Forbes.

dsc_0881

Szukając jeszcze innych wrażeń trafiamy na High Roller, czyli diabelski młyn (prawie 170 m wysokości, 158 metrów średnicy), stanowiący doskonały punkt widokowy- szczególnie wieczorem na oświetlone milionem neonów miasto.

dsc_0797

dsc_0807

Inne atrakcje to wizyta w LINQ Hotel, w którym znajduje się kolekcja klasycznych samochodów (łączna wartość zgromadzonych pojazdów wynosi ćwierć miliarda dolarów). Ten showroom wzbudzi bezsprzeczny zachwyt wśród fanów motoryzacji.

Hotel Stratosphere ma park rozrywki na samym szczycie, stamtąd też są naprawdę niezwykłe widoki (szczególnie kiedy lecimy głową w dół z 350 metrów).

Chcecie przeżyć coś romantycznego ? Jesteście w idealnym miejscu- tutaj właśnie możecie wziąć ekspresowy ślub, którego udzieli sam Elvis Presley.

Interesuje Was magia ? Proszę bardzo, rezydentem MGM Grand jest David Copperfield we własnej osobie. Powiem zupełnie szczerze-jego pokaz wart jest każdych pieniędzy.

dsc_0880

dsc_0837

Las Vegas rozkwita nocą, wtedy wszystkie światła i neony wprowadzają nas w wibrujący klimat tego szalonego miasta. Spacer wzdłuż The Strip, głównej alei miasta, pozwoli każdemu znaleźć atrakcje dla siebie. Widowiskowa tańcząca fontanna przed Hotelem Bellagio albo sylwestrowy pokaz fajerwerków na dachach najwyższych hoteli to wrażenia wizualne, które na zawsze zapadają w pamięć.

dsc_0799

dsc_0051

dsc_0042

Jeśli zmęczy Was tempo tej metropolii, zawsze możecie w ciągu godziny dotrzeć do zupełnie odmiennych  miejsc w okolicy. Bez wątpienia wycieczka na Tamę Hoovera na rzece Kolorado stanowić będzie duże przeżycie-to miejsce to przecież jeden z amerykańskich symboli. Może tak jak ja odważycie się podziwiać Tamę i położony dookoła niej Black Canyon z pokładu helikoptera ?

dsc_0021

dsc_0009

dsc_0005

Przed wyjazdem do domu nie zapomnijcie zrobić sobie zdjęcia przy słynnym znaku WELCOME TO LAS VEGAS.  Pora ruszać w dalszą drogę !

dsc_0915

Wystaw komentarz