Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Teneryfa

Teneryfa to największa i najsłynniejsza z Wysp Kanaryjskich. Leży na Oceanie Atlantyckim w strefie klimatu subtropikalnego, co daje komfortowe odczucie przebywania w miejscu wiecznej wiosny. Zimą temperatury są bardzo przyjemne, z pewnością lecąc tam w grudniu-marcu wrócicie z piękną opalenizną-sezon trwa cały rok.

Warto wiedzieć, że taka pewna słoneczna pogoda będzie w południowej i południowo-zachodniej części wyspy. Wybierajcie kurorty takie jak Los Cristianos, Playa de Las Americas, Adeje, Alcala i Puerto de Santiago. Hoteli tam do wyboru jest bardzo wiele. Szukając gwarantowanego wysokiego standardu usług wybierzcie te ze znanej światowej sieci jak MELIA, IBEROSTAR, GRECIAN lub H10.

Teneryfa to obecnie częsty wybór osób, które pracują zdalnie. Fantastyczny klimat, doskonała kuchnia i piękne widoki zapewniają wiele atrakcji mieszkańcom i turystom. W takich warunkach praca to czysta przyjemność.

Co robić w czasie wolnym ? Zwiedzać, na przykład urocze miasteczka wtopione w tropikalny i wulkaniczny pejzaż (koniecznie do odwiedzenia Garachico na północy, La Orotava, Masca zwana często Machu Picchu Teneryfy), polecam też wypad do stolicy-Santa Cruz de Tenerife. Jak zwykle i wszędzie: można spędzić czas bardzo aktywnie, można też sączyć drinki z palemką i podziwiać boski ocean z perspektywy hotelowego leżaka. Why not ?

Na Teneryfie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii, wulkan Pico del Teide (3715 m). Zainteresowanym zdobyciem tego wierzchołka proponuję zajrzeć na stronę

https://www.volcanoteide.com/pl/pico-del-teide-wejscie-bez-tajemnic-kompletny-przewodnik

gdzie odszukacie wszystkie potrzebne fakty (pozwolenie na wejście, wjazd kolejką itd). Atrakcyjne też są przeloty nad wybrzeżem paralotnią (można wybrać lot w tandemie), popularna i wiarygodna firma to https://touchthesky.eu/pl/

Szukacie nieco mniejszej dawki adrenaliny ? Może gra w golfa ? Na Teneryfie znajdziecie najpiękniej położone pola golfowe i najlepszych instruktorów.

Kulinarne aspekty Wysp Kanaryjskich to hasło na osobny post na blogu. Będąc tutaj macie do dyspozycji bogactwo owoców morza w każdej postaci, dojrzałych i smacznych avocado, papai i mango. Kuchni lokalnej najlepiej spróbować w tzw. Guanchiche. Są to małe i tradycyjne jadłodajnie rodzinne, położone trochę na uboczu, z menu tylko w języku hiszpańskim. Skosztujecie tam kuchni z lokalnych produktów, popijecie to domowym winem i na dodatek zapłacicie bardzo rozsądnie.

Teneryfa to tylko 5 godzin lotu z Polski, który przeniesie Was w wakacyjny raj. Tej zimy to zdecydowanie mój wybór.

Wystaw komentarz