Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Myślisz Andaluzja – mówisz GRANADA

Granada- miasto na południu Hiszpanii, do którego najszybciej z Polski można dotrzeć lecąc www.ryanair.com do Malagi, stąd autobusem ALSA https://www.alsa.com/en/web/bus/home do celu tylko dwie godziny.

Granada jest boska-ma tak wiele do zaoferowania !

Po pierwsze ALHAMBRA czyli rozległy zespół pałacowy z XIII wieku, który był twierdzą mauretańskich kalifów. Uwaga ! Bilety do Alhambry kupcie z dużym wyprzedzeniem na oficjalnej stronie https://tickets.alhambra-patronato.es/en/. Ze względu na duże zainteresowanie wśród turystów nie ma co liczyć na dostępność wejściówek bez planowania. Bilet kosztuje 14 euro, widnieje na nim godzina wejścia do Pałacu Nasrydów (jednego z kilku obiektów na terenie twierdzy), warto przybyć na miejsce około godzinę wcześniej. Najlepszy widok na całą Alhambrę jest z punktu widokowego Mirador San Nicolas, ale to osobna wyprawa.

Po drugie TAPAS, czyli małe przekąski serwowane ZA DARMO w barach w Granadzie ! W każdym barze tapas dostaniecie zupełnie za free, oczywiście są one serwowane do zamówionego przez Was napoju. Podawane tapas to grillowane krewetki, kalmary, ośmiorniczki, lokalne sery, oliwki i wiele innych przysmaków. Polecam BAR DIAMANTES przy Plaza Nueva w centrum, atmosfera tego miejsca nie ma sobie równych.

Po trzecie FLAMENCO- ten taniec wywodzi się właśnie z Andaluzji i najgorętsze i pełne pasji pokazy są tylko tutaj. Proponuję odwiedzić dzielnicę Sacromonte, gdzie jest wiele tzw. Tablaos, czyli małych klubów, gdzie tancerze porwą Was emocjami.

Granada to majestatyczna ulica Gran Via de Colon, gdzie znajdziecie luksusowe hotele i sklepy, ale też Albaicin, czyli arabska dzielnica położona na wzgórzach, pełna małych Teterias, czyli klimatycznych herbaciarni. Polecam przejść się uroczą Paseo de los Tristes-tam czas płynie wolniej.

W tym mieście nie można się nudzić, spacerowanie po jego ulicach to czysta przyjemność. Jako koordynator programu ERASMUS+ wspomnieć koniecznie tu muszę o znakomitym Universidad de Granada, na którym uczy się 60.000 studentów, co czyni Granadę typowo studenckim miastem (liczba mieszkańców wynosi 240.000).

Hiszpania ma wiele obliczy, akurat to w Granadzie przypadło mi wyjątkowo do gustu !

Wystaw komentarz