Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Limassol na Cyprze

Na Cyprze zawsze jest dobra pogoda. Oczywiście, latem upalna, ale i w listopadzie można się kąpać w morzu i opalać. Ten kraj cieszy się od dawna zasłużoną popularnością wśród turystów z całego świata. Obecnie, w czasach turystycznie zwariowanych zaszczepieni mogą jechać tam bez testu i cieszyć się wakacjami.

Do Limassol dojedziemy w ciągu godziny z dwóch lotnisk (Pafos i Larnaka), które obsługują loty z Polski (linie LOT, Ryanair oraz Wizzair). Lot z Polski trwa trzy godziny.

Skorzystać można z gotowych wakacyjnych ofert biur podróży (www.tui.pl) lub możemy sami skroić wyjazd na swoją miarę. Szukanie noclegu to kwestia uzależniona zawsze od dwóch czynników: zasobności portfela oraz preferencji.

Jeżeli budżet nie ma limitu, proponuję w Limassol hotele: Parklane Resort&Spa (sieć www.marriott.com), Grand Resort Limassol lub Royal Appolonia. To miejsca z cenami w okolicach 300-500 euro za dobę, ale też oferujące nieskazitelny wypoczynek. Jeżeli szukacie czegoś tańszego, oczywiście niezawodny www.booking.com ma mnóstwo opcji.

Warto wybrać się w okolice Mariny i Portu, tak aby spacerować wieczorami po pięknej promenadzie, to jedna z atrakcji tego miasta.

Z Mariny organizowane są rejsy po morzu, w trakcie których morska bryza przynosi ukojenie w upalne dni. Polecam szczególnie firmę https://relax-cruises.net/, z usług której korzystałam.

Restauracje w Limassol to bogactwo lokalnych przysmaków, świeże ryby i owoce morza, doskonałe wina i cudowne owoce to znaki rozpoznawcze tego regionu. Warto odwiedzić tawernę GASTRA (adres: Panayioti Symeou, Kanika Center Block C), w której dania naprawdę są wyjątkowe.

Dla aktywnych atrakcją będzie wizyta w największym na Cyprze parku wodnym Fassouri Watermania https://www.fasouri-watermania.com/en/, gdzie na wodnym szaleństwie spędzić można cały dzień.

W pobliżu miasta jest też wiele winnic, które organizują degustacje, a ich gospodarze chętnie powiedzą o swojej pracy. Można też wybrać się do wioski Omodos (godzina jazdy z Limassol), która pełna jest wąskich, krętych uliczek i odwiedzić najstarszy na Cyprze Monastyr Świętego Krzyża.

Cypr oferuje atrakcje dla każdego turysty i każdy znajdzie to, czego naprawdę szuka na wakacjach. Jeśli nie wiecie, czego szukacie, to żaden problem. Zapewne odkryjecie to na Cyprze.

Wystaw komentarz