Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dokąd na jesienny city break?

Jesień to świetny czas na krótki wyjazd miejski (city break), ponieważ jest to okres, gdy większość miejsc w Europie jest już po szczycie sezonu, a więc jest mniej (lub nieco mniej) turystów, a ceny mogą być bardziej przystępne. Są oczywiście miasta na mapie, gdzie sezon trwa bez żadnej przerwy, ale zdecydowanie listopadowy pobyt to nawet tam chwila oddechu przed świątecznym szaleństwem.

Warto teraz właśnie przeszukać strony tanich linii i opcje ciekawych promocji na www.booking.com. Dużo ciekawych połączeń znajdziecie w ofercie wylotów lotniska w Gdańsku (to zdecydowanie MOJE ulubione lotnisko w Polsce). Lista połączeń jednej tylko linii (www.ryanair.com) może przyprawić o zawrót głowy:

Na liście mamy:Aarhus, Alicante, Barcelona-El Prat, Belfast, Billund, Bristol, Chania/Kreta, Cork, Dublin, Edynburg, Goteborg, Hamburg, Kopenhaga, Korfu, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malaga, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Neapol, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Podgorica, Praga, Ryga, Rzym, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Wenecja, Wrocław oraz Zadar.

A co dla tych wiecznie niezdecydowanych marzycieli, którzy w sumie mają ochotę na podróż, ale nie wiedzą dokąd ? Znacie ten stan ? To proste ! Wybieracie w okienku hasło: Dowolny kierunek, określacie okres wyjazdu i tyle. Resztę zrobi za Was system rezerwacyjny !

Oto kilka moich propozycji miejsc, do których można wybrać się w listopadzie, z niektórych szczegółowe relacje znajdziecie na tym blogu:

  1. Barcelona, Hiszpania: Barcelona ma to coś, co sprawia, że jest idealnym miejscem do zwiedzania zabytków, plażowania i degustacji pysznej katalońskiej kuchni.
  2. Lizbona, Portugalia: Portugalia jest wspaniałą destynacją na jesienne wakacje, a Lizbona oferuje wiele atrakcji, w tym piękne widoki, tradycyjne fado i pyszne dania.
  3. Wiedeń, Austria: Wiedeń jest pięknie ubrany w jesienne kolory. Możesz zwiedzić zamek Schönbrunn, Hofburg, i uczestniczyć w festiwalu kulturalnym.
  4. Praga, Czechy: Praga ma nieskończoną ilość uroczych uliczek i pięknych parków. To doskonałe miejsce do zwiedzania zamków, mostów i wielu zabytków.
  5. Amsterdam, Holandia: Amsterdam jest znany ze swoich uroczych kanałów, muzeów i kawiarni. Listopad to dobry czas na przejażdżki rowerem i zwiedzanie miasta.
  6. La Valetta, Malta: urocze miasto oferujące słońce, historię i naprawdę znakomitą kuchnię.
  7. Ateny, Grecja: Ateny oferują wiele uznanych zabytków, takich jak Akropol, i pyszne greckie jedzenie. W listopadzie unikniesz tłumów turystów i wtopisz się w lokalne życie.
  8. Kraków, Polska: Kraków to urokliwe miasto pełne historii i kultury. Możesz zwiedzać Stare Miasto, cudną dzielnicę Kazimierz, Zamek na Wawelu i degustować tradycyjne polskie potrawy.
  9. Sztokholm, Szwecja: Sztokholm to miasto położone na licznych wyspach, które można zwiedzać w swoim niespiesznym rytmie. Możesz odwiedzić muzea, parki i skosztować szwedzkiej kuchni.
  10. Rzym, Włochy: Rzym ma wiele zabytków, takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi i Watykan. Listopad to bardzo dobra pora na zwiedzanie bez tłumu turystów.

Wystaw komentarz