Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wakacje latem 2022 tylko dla milionerów?

Zaczyna się właśnie najgorętszy czas w biurach podróży, za chwilę szczyt letniego sezonu, ceny szaleją, a my nadal naiwnie szukamy oferty marzeń za grosze. No cóż, jeżeli jesteście jeszcze mentalnie w czasach, kiedy za dwie osoby za fajne wczasy w Grecji wydaliście 2500 zł, to mogę powiedzieć Wam jedno: było minęło.

Oferty w biurach podróży w tej chwili krążą wokół magicznego 3000 zł, ale od osoby ! Poniżej tej kwoty dostaniemy ofertę, która może się zdecydowanie odbić na naszym zdrowiu, również tym psychicznym. A tego nie chcemy. Górnej granicy praktycznie nie ma, jeżeli ktoś ma ochotę (i oczywiście odpowiednie zasoby na koncie), może wydać i 100 000 za tydzień na południu Europy. Kto bogatemu zabroni ?

Czerwiec cenowo nie jest wcale taki zły, kto może jechać właśnie teraz, ma szansę coś upolować (oczywiście zakładając, że żyje w zgodzie z panią w biurze podróży). Cenowe apogeum to sierpień. Dlaczego ? Wówczas cała Europa jest na wakacjach i w branży turystycznej wszyscy o tym wiedzą.

Alternatywą na drożyznę dla Polaków była zawsze ‘Chorwacja samochodem’, ale przy tych cenach paliwa nie jest to już żadna okazja. Chorwacja jest fantastycznym miejscem na urlop, ale przy tej ofercie połączeń z Polski warto po prostu tam dolecieć (lot trwa 90 minut) i wynająć apartament. Liniami Ryanair dolecimy do Splitu, Zadaru i Puli, Wizzair zabierze nas do Zadaru, Splitu oraz Dubrownika, a LOTEM dotrzemy do Puli, Splitu, Dubrownika, oraz po raz pierwszy w tym roku do Rijeki. Bilet kosztuje w okolicach 600-1000 zł od osoby w dwie strony. Ceny mogą ulec zmianie:)

Może taniej będzie w Polsce ? Niekoniecznie. Dobre hotele w pożądanych i topowych lokalizacjach i do tego z atrakcjami mają cenniki wyśrubowane i ustalone na około 800-1000 zł za dobę. Gdzie wobec tego najtaniej ? Myślę, że agroturystyka będzie taką właśnie opcją. Niekoniecznie w opcji GLAM, ale nie zawsze przecież nam o to chodzi.

Jako wakacyjną alternatywę i wypełniacz letniego czasu (szczególnie z dziećmi) polecam Wam zwiedzanie swojej okolicy w trakcie krótkich, nawet 1-dniowych wypadów. Przeglądajcie uważnie internetowe zasoby, latem jest przecież wiele dodatkowych atrakcji-festiwali i koncertów, które warto odwiedzić. Pojawia się też sporo dobrych sezonowych połączeń pociągiem, wówczas będzie na pewno i taniej i bardziej ekologicznie. Moje lokalne propozycje dla Was to udział w warsztatach piernikarskich w Toruniu (Muzeum Piernika https://muzeumpiernika.pl/) oraz wizyta w Planetarium https://www.planetarium.torun.pl/ i Młynie Wiedzy https://mlynwiedzy.org.pl/. Mamy w naszym kujawsko-pomorskim wiele zabytkowych pałaców i zamków: np. w Ostromecku https://palaceostromecko.pl/, Lubostroniu https://palac-lubostron.pl/ i Golubiu-Dobrzyniu https://www.zamekgolub.pl/, warto odwiedzić je w pięknej letniej odsłonie. A może wypad do SPA ? Ciechocinek, Inowrocław i Wieniec Zdrój są w zasięgu ręki.

Moje plany na lato właśnie się tworzą. A jakie są Wasze ?

Wystaw komentarz