Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turcja-więcej niż all inclusive

Turcja przyciąga co roku blisko 40 milionów turystów z całego świata, wabi ich orientalnym klimatem, słońcem, różnorodnym wybrzeżem, wspaniałym jedzeniem, doskonałym serwisem hotelowym i fenomenalnymi zabytkami.

Czy każdy spędzi tu udane wakacje ? Myślę, że tak. Również biorąc pod uwagę budżet i swoje realne możliwości,  a także upodobania związane ze spędzaniem wakacyjnej laby.

img_7030

Większość turystów wybiera opcję all inclusive, która w Turcji jest powszechnie dostępna w hotelach i najczęściej wybierana. W sumie nie ma nic w tym złego, posiłki i napoje w ciągu naszego pobytu są po prostu dostępne na wyciągnięcie ręki, ale dostępność ta często nas wakacyjnie rozleniwia. Zdarza się, że spędzamy  tydzień na leżaku przy basenie nie opuszczając naszego hotelowego resortu. Nie potępiam tego, jeżeli to Wasz wybór, ale naprawdę warto zobaczyć co jest za rogiem !

Kwietniowy tydzień spędziłam w regionie Kemer, na zachód od Antalyi, a był to mój dziesiąty pobyt w Turcji. Wybrałam to miejsce, bo połączenie widoku wysokich  gór tuż obok turkusowego morza robi wielkie wrażenie.

img_6996

Takie góry trzeba zobaczyć z bliska ! Jadąc po tureckich bezdrożach jeepem w chmurach na wysokości 2000 metrów można naprawdę zapomnieć o codzienności. W moim przypadku głównie chyba ze strachu, bo kierowca  nie ominął żadnego ostrego zakrętu, aby wzbudzić w nas przypływ adrenaliny.img_7036

Wycieczka z Kemer trwała sześć godzin i pozwoliła nam podziwiać nieziemskie krajobrazy. Jazda była urozmaicana postojami na robienie zdjęć w punktach widokowych, picie tureckiej herbaty, wizytę w jaskiniach i doskonały obiad u lokalnych gospodarzy.

img_7045

img_7039

img_7061

Region Kemer jest niezwykle interesujący, jeżeli lubicie zwiedzać antyczne miejsca. Stąd blisko do Phaselis, starożytnego miasteczka portowego i do miasta Myra, znanego jako miejsce pochodzenia Świętego Mikołaja. Możecie też wjechać kolejką linową na szczyt Tahtali (2365 metrów) i relaksować się na pikniku u stóp góry.

W tym roku zdecydowałam się na wyjazd z biurem podróży Coral Travel www.coraltravel.pl, które na każdym kroku potwierdziło swój profesjonalizm. Warto wspomnieć, że biuro to ma bardzo bogatą ofertę wakacyjną dla wszystkich regionów Turcji-każdy znajdzie hotel idealny dla siebie.

img_7079

img_7094

img_7076

img_7184

Jeżeli jeszcze nigdy nie byliście w Turcji jedźcie tam koniecznie ! I zapewne będziecie wracać wiele razy.

img_7122

Wystaw komentarz