Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Malta-wakacje w pandemii

Malta jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, który osiągnął odporność stadną. Wynik ten uzyskano poprzez liczbę 67% zaszczepionych obywateli. To duży sukces w porównaniu z innymi krajami.

Maleńka Malta kusi słońcem, zabytkami i znakomitą kuchnią. Tylko zaszczepieni turyści od 1 lipca nie muszą na ulicach nosić maseczek, są one jednak nadal obowiązkowe w budynkach. Przed wejściem do galerii handlowych mierzona jest temperatura. Wszyscy zaszczepieni z krajów Unii Europepejskiej mogą jechać na Maltę na podstawie European Digital COVID Certificate (Unijny Certyfikat COVID), muszą też przed wylotem wypełnić dokument o nazwie European Digital Passenger Locator Form. Niezaszczepieni mają obowiązek okazać negatywny wynik testu PCR (wykonany maksymalnie 72 godziny przed wylotem).

Malta żyje z turystyki i ma wiele do zaoferowania: rejsy po Morzu Śródziemnym, kursy języka angielskiego-ten język jest bowiem drugim oficjalnym obok maltańskiego, boską Błękitną Lagunę i labirynty wąskich uliczek pełnych zabytków-przecież cywilizacja na Malcie rozpoczęła się 7000 lat temu !

Czy warto jechać tam tego lata ? Zdecydowanie tak. Wszystkie informacje o aktualnych warunkach wjazdu, pobytu oraz atrakcjach turystycznych znajdziecie na www.visitmalta.com

Wystaw komentarz