Dokąd w listopadzie ?

Listopadowa szara pogoda nie wprowadza automatycznie nikogo w fantastyczny nastrój, może więc wyjazd i ucieczka od przytłaczającej codzienności doda Wam energii.

Moje dzisiejsze propozycje powinny trafić w gusta podróżnicze wielu osób, zresztą wiem doskonale, że wybór kierunku i zakup biletów nie jest często łatwą decyzją. Oto moje jesienne opcje:

Listopad w wielkim mieście ? Dlaczego nie ! Weekendowy wypad do Pragi, Berlina (tam polecam podróż pociągiem), Paryża, Rzymu, Wiednia lub Londynu to możliwość zwiedzania, uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach kulturalnych lub po prostu smakowania lokalnej kuchni.

Przed wyjazdem do kolejnej destynacji najczęściej korzystam ze stron typu WHAT’S ON IN ….lub https://www.timeout.com/paris/en (tu macie wybór różnych miast), które w jednym miejscu zbierają najciekawsze wydarzenia w danym tygodniu. Pomaga to po prostu zaplanować swój pobyt i dobrze wykorzystać czas. Jeżeli jedziemy na parę dni warto dobrze przygotować i przemyśleć wyjazd, aby nie tracić na to energii na miejscu. Moje planowanie to często bardzo tradycyjne działanie: kartka papieru i długopis i wyznaczanie celu na każdy dzień. Oczywiście, robię od tego odstępstwa, ale skoro z natury jestem PLANEREM, to tak też działam na wyjazdach. Zresztą osoby, które podróżują ze mną zawsze czują, że nie tracą czasu i zobaczą to, co na pewno warto odwiedzić w najlepszy możliwy sposób.

Listopad pod palmami ? Zawsze ! Z podróży bliższych ciekawym wyborem są Wyspy Kanaryjskie (dobra oferta na wszystkie tego typu wyjazdy na stronie https://www.tui.pl/) z ich królową Teneryfą. Może skusi Was portugalska Madera ? Klimat atlantyckich Wysp Szczęśliwych (tak nazywane są Kanary, Madera, Azory i Wyspy Zielonego Przylądka) to łagodna słoneczna pogoda, która w wielu rankingach zyskała wielokrotnie miano najzdrowszej na świecie ! Wyruszycie trochę dalej ? Może na boskie Seszele ?

Listopad w SPA ? Dlaczego nie ! Opisywałam tego typu hotele w Polsce i do takich wyjazdów z regeneracją Was zachęcam jesienią !

Mam nadzieję, że post zainspiruje Was do wyjazdu, albo poprzez wizytę na moim blogu pobudzi do bardziej pozytywnego podejścia do listopada. To naprawdę jest możliwe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s