Nowe trendy w podróżowaniu

Niedawno w relacji na moim Facebookowym profilu zadałam obserwującym pytanie czy wiedzą, czym jest ‚Revenge Travel’. Niestety, nie wiedział nikt.

REVENGE TRAVEL- tłumacząc to określenie bardzo roboczo, to ‚podróżowanie z zemsty’. Z zemsty za nieplanowane uziemienie pandemią ma się rozumieć.

Rok 2020 zmienił życie podróżników w niemiłosierne wyczekiwanie, wymusił odłożenie planów na bliżej nieznaną przyszłość, naraził na utratę pieniędzy utopionych w rezerwacjach i na otarcie łez dał wyjazdowo bardzo niewiele. Nawet w tej chwili planowanie jakiegokolwiek wyjazdu to biurokratyczny bieg przez płotki: należy sprawdzać jakie przepisy wjazdowe nas obowiązują, a te zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przed każdym wylotem dostajemy plik dokumentów do skrupulatnego wypełnienia, kodów QR do ściągnięcia i listę nowych aplikacji do telefonu. Można zwariować !

Co pozostaje w zamian ? Jechać tam, gdzie można i kiedy można. Globtrotterzy wsiadają więc do samolotów i latają ile się da i gdzie tylko można. Może to strach przed kolejnym lockdownem, lub nadchodzącą zupełnie nieodgadnioną podróżniczą przyszłością ?

Coś w tym jest, widzę dookoła siebie wiele osób, które ‚zaliczają’ wyjazdy w tempie ostrego sprintu, na nic się nie oglądają i dostosowują się szybko do zastanej sytuacji.

Może to jest jakieś wyjście z sytuacji, trudno to teraz oceniać. Wiemy, że straty w branży turystycznej sięgają miliardów USD, stąd też nawet trend ‚Revenge Travel’ może nieco wypełnić budżetową lukę.

Znalazłam kilka ciekawych artykułów na ten właśnie temat, polecam Wam ich lekturę:

https://www.washingtonpost.com/travel/2020/07/29/revenge-travel-is-phenomenon-that-could-bring-back-tourism-with-bang/

https://www.travelpulse.com/news/impacting-travel/revenge-travel-youre-probably-already-doing-it.html

https://www.huffpost.com/entry/revenge-travel-future_l_6052b724c5b638881d29a416

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s