Hotel Marriott, Warszawa

Stary dobry Marriott, tak właściwie powinnam zatytuować ten wpis.

Dlaczego ? Warszawski Hotel Marriott to przecież pierwszy w Polsce tak luksusowy obiekt i pierwszy hotel tej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sięgnijmy do kart historii: budowa budynku rozpoczęła się w 1977 roku, a obiekt został otwarty z wielką pompą w 1989. Wieżowiec liczy 142 metry wysokości, pokoje hotelowe sięgają 42 pięter – stąd boskie widoki na miasto są po prostu gwarantowane. Lokalizacja w ścisłym centrum miasta pozwala na świetne zaplanowanie nawet krótkiego pobytu w stolicy, z Marriotta blisko do teatrów, sklepów i miejskich parków.

John Williard Marriott (na zdjęciu poniżej z synem) był amerykańskim przedsiębiorcą (zaczynał od małego stoiska z piwem korzennym w roku 1927), który założył Marriott Corporation, największą na świecie sieć hotelarską i gastronomiczną. Sieć obecnie obejmuje ponad 7000 hoteli zlokalizowanych na całym świecie.

Warszawski Marriott posiada 523 pokoje i 16 sal konferencyjnych. Na ostatnim piętrze znajduje się Apartament Prezydencki, w którym nocowali Barack Obama, Luciano Pavarotti i Michael Jackson. Rocznie przewija się tutaj ponad 150.000 gości.

Noclegi rezerwować najlepiej bezpośrednio na stronie hotelowej www.warsawmarriott.pl, która daje nam dostęp do wielu ofert specjalnych.

Obecnie, z powodu pandemii posiłki serwowane są bezpośrednio do pokoi. Z atrakcji hotelowych otwarty jest basen, który jest świetną opcją na regenerację po intensywnym dniu.

Powiem Wam w sekrecie: zawsze chętnie odwiedzam to miejsce !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s